o chemikach

Ignacy Mościcki

Average: 5 (46 votes)
Ignacy Mościcki

Biografia Ignacego Mościckiego.

Ignacy Mościcki urodził się 1 grudnia 1867 roku w Mierzanowie. Jest polskim politykiem i chemikiem, naukowcem, wynalazcą, budowniczym polskiego przemysłu chemicznego.

Francuski chemik prof. Coqueret doktorem h.c. UMCS

Brak głosów

20 czerwca prof. Xavier Coqueret, francuski specjalista w zakresie chemii organicznej i makrocząsteczek otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie.

Nestor polskich chemików prof. Bielański otrzyma Nagrodę Jerzmanowskich

Average: 5 (2 votes)

Nestor polskich chemików 99 - letni, wciąż aktywny zawodowo prof. Adam Bielański, otrzymał w poniedziałek 14 maja Nagrodę Jerzmanowskich za rok 2012, przyznawaną przez Polską Akademię Umiejętności pod patronatem województwa małopolskiego.

Prof. UJ Adam Bielański skończył 99 lat, wciąż jest aktywny zawodowo

Average: 4.4 (7 votes)

Prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego Adam Bielański, znakomity chemik, członek PAN i PAU skończył w środę 99 lat. Wciąż jest aktywny zawodowo, a jego największym marzeniem jest uzyskanie grantu na nowy chromatograf gazowy.

Ukazała się fotobiografia Marii Skłodowskiej-Curie

Average: 5 (3 votes)

Opublikowano album "Maria Skłodowska-Curie. Fotobiografia", w którym m.in. można zobaczyć zapomniane zdjęcia z życia polskiej noblistki. Promocja książki odbyła się w stolicy 9 grudnia, w przeddzień 100. rocznicy wręczenia badaczce Nagrody Nobla. W albumie można znaleźć ok. 300 zdjęć, kopii dokumentów, a nawet przedruków wierszy oraz rysunków noblistki.

Warszawa świętuje urodziny Marii Skłodowskiej-Curie

Brak głosów

144. urodziny Marii Skłodowskiej-Curie uroczyście obchodzi rodzinne miasto noblistki. Uczona urodziła się 7 listopada 1867 r. w domu przy ul. Freta 16. Ten dom i wiele innych miejsc, związanych z życiem Skłodowskiej, Warszawa przybliża mieszkańcom stolicy.

W Warszawie artyści idą śladami Skłodowskiej-Curie

Average: 4.5 (2 votes)

28 października w stolicy odbędzie się oficjalne otwarcie Ścieżki Śladami Marii Skłodowskiej-Curie. Pojawią się wtedy pierwsze instalacje artystyczne poświęcone noblistce, m.in. rozpędzane Rowery Atomowe, Akcelerator cząstek czy wielka ręka trzymająca rad.

Ignacy Łukasiewicz

Average: 5 (2 votes)
Ignacy Łukasiewicz

Biografia Ignacego Łukasiewicza.

Ignacy Łukasiewicz rodzi się 8 marca 1822 roku w Zadusznikach w diecezji tarnowskiej. Pochodzi ze skromnej rodziny inteligenckiej. Ojciec jest żołnierzem kościuszkowskim. Atmosfera domu rodzinnego jest serdeczna, patriotyczna i demokratyczna, a sposób życia skromny. Dom prowadzi się oszczędnie, tym bardziej, że dworek ich dwukrotnie się pali. Ignacy ma dwóch braci i dwie siostry. Bieda w rodzinie zmusza go do szybkiego pójścia do pracy.

Dmitrij Mendelejew

Average: 4.9 (10 votes)
Dmitrij Mendelejew

Biografia Dmitrija Mendelejewa

Dmitrij Mendelejew żyje w latach 1834 - 1907. Jet ostatnim z kilkunastu dzieci. Ojciec uczy literatury, matka prowadzi hutę szkła, która płonie w pożarze. Rodzina jest biedna i skromna.

Jöns Jacob Berzelius

Average: 3 (2 votes)
Jöns Jacob Berzelius

Biografia Jöns Jacob Berzelius

Jöns Jacob Berzelius rodzi się w roku 1779 w Vaversunda, umiera w 1848 w sztokholmie. O jego życiu prywatnym i rodzinie źródła nic nie mówią. Możemy za to znaleźć obszerne informacje na temat jego działalności i dokonaniach w dziedzinie chemii.

Strony

Subskrybuj RSS - o chemikach

Partnerzy Portalu

laboratoria.net

Rekomendowane Firmy

Notatek.pl - Materiały na studia: notatki, ćwiczenia, wykład

Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski

Fiszkoteka