Freeware

Chemik 1.3.0 (pl)

Average: 4.6 (8 votes)

Chemik to funkcjonalna i przydatna dla każdego chemika aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android. Zawiera szereg funkcji potrzebnych do rozwiązywania równań reakcji chemicznych.

Chemix .NET 4.2.0.0 (pl)

Average: 1 (3 votes)

Program Chemix .NET to agregator modułów dostarczających wielu potrzebnych informacji z zakresu chemii wszystkim, którzy ich potrzebują. Jest to doskonały program dla nauczycieli, studentów, ucznówi i wszystkich osób zainteresowanych obliczeniami i podstawowymi informacjami z chemii.

Tablice Maturalne – Chemia 1.2.0 (PL)

Average: 3 (2 votes)

Tablice Maturalne – Chemia to aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android, zawierająca zestaw 5, najbardziej przydatnych dla każdego chemika, tablic chemicznych.

Program przygotowany został przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) i opracowany głownie z myślą o potrzebach maturzystów uczących się chemii.

ACD/ChemSketch 12.1 (en)

Average: 4.9 (9 votes)

ACD/ChemSketch to program wyprodukowany przez ACD/Labs, przeznaczony jest między innymi do tworzenia i wizualizacji dwu i trójwymiarowych wzorów chemicznych, zawiera także bogate bazy wzorów oraz grup funkcyjnych.

Visual Molecular Dynamics 1.9 (en)

Brak głosów

VMD to program do modelowania, wizualizacji 3D i analizy systemów biologicznych, takich jak białka, kwasy nukleinowe, lipidy, itp. Może być również stosowany do przeglądania większości cząsteczek, a także do wizualizacji struktur molekuł zawartych w plikach PDB (Protein Data Bank).

Avogadro 1.0.3 (pl)

Average: 3.7 (3 votes)

Avogadro jest programem do budowy, wizualizacji i edycji cząsteczek. Przeznaczony jest do stosowania w chemii obliczeniowej, modelowania molekularnego, inżynierii materiałowej czy też w bioinformatyce.

BKChem 0.13.0 (pl)

Average: 1 (1 vote)

BKChem to darmowy (open source) program do rysowania struktur chemicznych 2D. Program napisany został w języku programowania Python i przeznaczony jest na platformy Windows, Linux oraz Mac OS X.

EniG. Chemistry Assistant 2.4 (en)

Brak głosów

EniG. Chemistry Assistant jest ciekawym kalkulatorem do szybkiego obliczania mas cząsteczkowych związków chemicznych. Wystarczy wpisać wzór sumaryczny związku, a kalkulator przekształci symbole chemiczne na wyrażenie matematyczne i obliczy właściwą masę.

Układ Okresowy Pierwiastków 2.5.1 (pl)

Brak głosów

"Układ Okresowy Pierwiastków" to ciekawy i prosty program chemiczny przedstawiający cały układ okresowy pierwiastków. Pierwiastki w programie są kolorystycznie podzielone na metale, niemetale, półmetale.

Chemix .NET 4.1.0.0 (pl)

Brak głosów

Program Chemix .NET to aplikacja składająca się z kliku modułów dostarczających wielu potrzebnych informacji z zakresu chemii wszystkim, którzy ich potrzebują.

Subskrybuj RSS - Freeware

Partnerzy Portalu

laboratoria.net

Rekomendowane Firmy

Notatek.pl - Materiały na studia: notatki, ćwiczenia, wykład

Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski

Fiszkoteka