Windows

SCIGRESS 3.1.9 (en)

Average: 4.6 (7 votes)

SCIGRESS Worksystem

Chemix .NET 4.2.0.0 (pl)

Average: 1 (3 votes)

Program Chemix .NET to agregator modułów dostarczających wielu potrzebnych informacji z zakresu chemii wszystkim, którzy ich potrzebują. Jest to doskonały program dla nauczycieli, studentów, ucznówi i wszystkich osób zainteresowanych obliczeniami i podstawowymi informacjami z chemii.

HyperChem Lite 3.0 (en)

Average: 1 (2 votes)

HyperChem Lite jest programem do rysowania cząsteczek z zaimplementowaną mechaniką molekularną dla prostych cząsteczek (brak pól siłowych dla makrocząsteczek) oraz obliczeniami QM. W drugim przypadku dostępna jest jedynie metoda Huckla (tylko punktowe obliczenie energii bez optymalizacji).

ACD/ChemSketch 12.1 (en)

Average: 4.9 (9 votes)

ACD/ChemSketch to program wyprodukowany przez ACD/Labs, przeznaczony jest między innymi do tworzenia i wizualizacji dwu i trójwymiarowych wzorów chemicznych, zawiera także bogate bazy wzorów oraz grup funkcyjnych.

Visual Molecular Dynamics 1.9 (en)

Brak głosów

VMD to program do modelowania, wizualizacji 3D i analizy systemów biologicznych, takich jak białka, kwasy nukleinowe, lipidy, itp. Może być również stosowany do przeglądania większości cząsteczek, a także do wizualizacji struktur molekuł zawartych w plikach PDB (Protein Data Bank).

Jmol 12.0.49 (pl)

Average: 5 (1 vote)

Jmol jest darmowym (open-sourse) programem do wizualizacji 3D cząsteczek chemicznych. Jest zaprojektowany jako element, który może być używany jako samodzielna aplikacja, jako aplet w ramach strony internetowej, lub jako moduł do wyświetlania w bardziej złożonym oprogramowaniu.

Avogadro 1.0.3 (pl)

Average: 3.7 (3 votes)

Avogadro jest programem do budowy, wizualizacji i edycji cząsteczek. Przeznaczony jest do stosowania w chemii obliczeniowej, modelowania molekularnego, inżynierii materiałowej czy też w bioinformatyce.

BKChem 0.13.0 (pl)

Average: 1 (1 vote)

BKChem to darmowy (open source) program do rysowania struktur chemicznych 2D. Program napisany został w języku programowania Python i przeznaczony jest na platformy Windows, Linux oraz Mac OS X.

EniG. Chemistry Assistant 2.4 (en)

Brak głosów

EniG. Chemistry Assistant jest ciekawym kalkulatorem do szybkiego obliczania mas cząsteczkowych związków chemicznych. Wystarczy wpisać wzór sumaryczny związku, a kalkulator przekształci symbole chemiczne na wyrażenie matematyczne i obliczy właściwą masę.

Układ Okresowy Pierwiastków 2.5.1 (pl)

Brak głosów

"Układ Okresowy Pierwiastków" to ciekawy i prosty program chemiczny przedstawiający cały układ okresowy pierwiastków. Pierwiastki w programie są kolorystycznie podzielone na metale, niemetale, półmetale.

Strony

Subskrybuj RSS - Windows

Partnerzy Portalu

laboratoria.net

Rekomendowane Firmy

Notatek.pl - Materiały na studia: notatki, ćwiczenia, wykład

Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski

Fiszkoteka